Kwiaciarnie i cukiernie są oblegane przez zakłopotanych facetów, poszukujących podarku dla najważniejszych kobiet w ich życiu. Kwiaty, czekoladki lub inne słodkości - statystycznie właśnie takie prezenty otrzymują Panie z okazji swojego święta czyli Dnia Kobiet. 

Można wyjść nieco ponad statystykę i zafundować kobiecie (kobietom) naszego życia coś więcej. Oto kilka propozycji na prezent, które Paniom przydadzą się przy aktywności fizycznej.

Karnet na siłownie może zostać źle odebrane przez obdarowywaną osobę (jestem gruba? chcesz abym schudła? źle wyglądam?). Taki prezent może wywołać odwrotny skutek. Jeżeli myślisz o siłowni, lepiej wspólnie się tam wybierzcie. Jeżeli nie bardzo wiesz co tam macie robić, zerknij na ostatnią propozycję z tego tekstu ;-) 

Ciuchy

Kobiety kochają zakupy. W przeciwieństwie do facetów, którym wystarczy dres i zwykły t-shirt. Panie nawet na siłowni muszą wyglądać wspaniale i pięknie. Dobrej jakości sportowe ciuchy podkreślają sylwetkę. Podejrzyj profile swojej dziewczyny/żony na portalach społecznościowych, stamtąd możesz dowiedzieć się jakie marki lubi. Ze znalezieniem odpowiedniego rozmiaru raczej nie będziesz miał problemu? Jeżeli tak, to pędź do jej szafy i szybko sprawdź metki. Oprócz tradycyjnych znanych marek, fajne ciuchy znaleźć można na Gym Star i Cardio Bunny.

Słuchawki

Jeżeli mają być na trening, najlepiej jeżeli będą bezprzewodowe. Wszelkie dane techniczne możecie odstawić na bok. Sprzęt musi być ładny, stylowy i wygodnie leżeć podczas ćwiczeń. Pamiętajcie o kolorystyce, nie wszystko co różowe musi być przeznaczone dla kobiet ;-) 

Gumy do ćwiczeń, kettlebell

To dobra propozycja jeżeli szukacie prezentu dla Pań, które są aktywne albo planują rozpocząć przygodę z treningiem. Zestaw gum i kettli może zastąpić siłownie. Jest sporo różnych ćwiczeń z użyciem tych przedmiotów, które wyrzeźbią ciało (tak tak, Panie nie interesują bicepsy, tylko pupa, brzuch i talia). 

Smartwatch

Ten pomysł lepiej skonsultować z osobą, którą chcemy obdarować. Smartwatche to świetne urządzenia, które monitorują aktywność. Możemy nawet za pomocą tych urządzeń wyliczać kalorie i planować treningi. Zainstalowany w urządzeniu krokomierz poinformuje nas o pokonanym dystansie. To świetne narzędzie, które pomoże schudnąć lub utrzymać sylwetkę. 

Lekcja... tańca na rurze

Nie chodzi o go-go ani żaden erotyczny taniec. Pole Dance to taniec na rurze uprawiany w celu poprawy siły mięśni i zwiększenia gibkości ciała. Ćwiczenia wysmuklają sylwetkę. Pole Dance to dyscyplina sportowa, której celem jest poprawa sprawności i zwinności. Utrzymanie na rurze wymaga dobrego opanowania i równowagi. To może być ciekawe przeżycie. 

Trening personalny 

O karnecie napisałem wyżej. Warto wybrać się razem na wspólny trening, spędzanie czasu to najlepszy prezent. Jeżeli nie bardzo wiesz co moglibyście robić, wykup (lub wykupcie) godzinny trening z trenerem personalnym. Doświadczony trener wysłucha jakie macie cele,  dobierze ćwiczenia w taki sposób aby jak najszybciej je zrealizować i nauczy prawidłowej technik.

Zdjęcie ilustracyjne pochodzi z serwisu Pixabay