Popularność narciarska biegowego wzrosła po sukcesach Justyny Kowalczyk. Bieg narciarski jest również elementem biathlonu. Do uprawiania tej dyscypliny nie potrzebujemy specjalnego stroju a sprzęt w postaci nart, butów i kijów możemy wypożyczyć. 

Tym razem chcielibyśmy zaprosić Was do Jakuszyc, pięknej dzielnicy Szklarskiej Poręby w górach Karkonoskich gdzie występują idealne warunki do uprawiania narciarstwa biegowego dla amatorów i wyczynowców. Dzięki doskonałym warunkom klimatycznym pokrywa śnieżna zalega grubą warstwą do późnej wiosny. Od lat na terenie ośrodka rozgrywana jest znana wśród miłośników narciarstwa biegowego impreza sportowa - Bieg Piastów ( w 2000 r odbyła się 12 marca ). Ośrodek Narciarstwa Biegowego "Jakuszyce" oferuje trasy biegowe o różnym stopniu trudności, o łącznej długości około 100 km. Większość tras położona jest w Górach Izerskich na terenie Nadleśnictwa Szklarska Poręba i częściowo Nadleśnictwa Świeradów Zdrój.

Wyjazd na narty biegowe do Jakuszyc!

Na miejsce jedziemy klimatyzowanym, wygodnym busem z kierowcą. Do dyspozycji jest osiem miejsc. Istnieje możliwość zorganizowania noclegu. Sprzęt narciarski (narty, buty i kije) można wypożyczyć na miejscu (koszt od 30 zł / komplet za dobę).