Kanapki to świetny pomysł na szybką przekąskę. Na ich przygotowanie potrzebujemy zaledwie kilku minut. To doskonały pomysł na śniadanie czy kolację. Kanapki bierzemy także do pracy lub na wyjazdy. 

Ostatnio zaproponowałem Wam trzy propozycje na zdrowy i łatwy do przygotowania obiad. Dziś dzielę się z Wami z moimi pomysłami na kanapki. Niech Was nie przerażają, naprawdę smakują nieziemsko. 


Bazą jest zawsze pełnoziarnisty, zdrowy chleb. Jeżeli masz możliwość, nie kupuj go w znanych sieciówkach czy marketach, ale poszukuj rzemieślniczych piekarni. Na pieczywo dajemy szpinak (lub rukolę), plaster koziego sera i pokrojoną gruszkę. Całość posypujemy orzechami włoskimi.


Skoro o owocach mowa, polecam spróbować tego połączenia! Pieczywo smarujemy masłem orzechowym (nie Nutellę, tylko masło orzechowe, które zawiera powyżej 90% orzechów!). Na wierzch wykładamy obraną mandarynkę lub pokrojoną śliwkę. Palce lizać!


O zaletach kwasów omega 3 nie trzeba już chyba przypominać. Największą ich ilość znajdziemy w rybach. Pieczywo smarujemy jogurtem naturalnym (0%) i chrzanem, dodajemy rukole, plaster wędzonego łososia i paprykę. Smak lekko ostry, ale mocno pobudzający! Smacznego!

Zdjęcie ilustracyjne pochodzi z serwisu Pixabay