Najczęściej słowo dieta pada przy odchudzaniu. Odpowiednia ilość kalorii i odpowiednie proporcje wszystkich składników odżywczych takich jak białko, tłuszcze, węglowodany oraz witaminy i składniki mineralne przybliżą nas do osiągnięcia zamierzonego celu. 

W pewnym momencie mojego życia ważyłem ponad 120 kilogramów. Pod koniec 2017 roku zacząłem się odchudzać. Odpowiednio zbilansowana dieta spowodowała, że w kilka miesięcy pozbyłem się 23 kilogramów. Przez około pół roku sam przygotowywałem swoje posiłki według zaleceń dietetyka. Zakupy, ważenie i przygotowywanie produktów pochłaniało sporo czasu. Nie wszystkie produkty uda się kupić w jednym miejscu, dlatego tygodniowe uzupełnianie lodówki zajmowałem czasami nawet 2 do 3 godzin. Niestety wszystkiego też nie jesteśmy w stanie wykorzystać, część rzeczy lądowała do śmietnika.


Dużym ułatwieniem okazała się dieta pudełkowa ze smaktywni.pl. To diety opracowane na podstawie konsultacji dietetycznych i właśnie od tego zaczyna się kontakt z firmą, dietetyk ustala nam odpowiednio kaloryczność posiłków. 

Do wyboru mamy kilka różnych diet - klasyczną na schudnięcie, diety dla aktywnych i sportowców, dla osób z insulino odpornością lub cukrzycą, diety wegetariańskie i dla malucha. 
Koszt najtańszej diety dla dorosłej osoby to 980 złotych miesięcznie. Średnio jedzenie jest nam dostarczane na 22 dni w miesiącu. Gdy podzielimy tą kwotę, wyjdzie nam niecałe 45 złotych dziennie za pięć posiłków. Dobry obiad w restauracji to dziś wydatek około 30 złotych. A tutaj mamy aż pięć posiłków. 

Catering dietetyczny smaktywni.pl dostarczają posiłki na terenie powiatu gryfińskiego i myśliborskiego oraz w okolice Kostrzyna, Słubic, Rzepina i Szczecina. 
Dostawy trafiają do klientów głównie w godzinach popołudniowych i wieczornych, otrzymujemy pakiet pięciu posiłków na następny dzień. Jedzenie jest dostarczane od niedzieli do czwartku, w podstawowych pakietach nie otrzymujemy posiłków na weekendy. 

Jeden pakiet składa się z pięciu posiłków - śniadania, drugiego śniadania, obiadu, podwieczorka i kolacji. Wszystkie posiłki są opisane i zapakowane szczelne w pojemniki, dzięki temu można je wygodnie transportować. Obiady i niektóre posiłki należy podgrzać, można wykorzystać do tego mikrofalówkę.

Catering dietetyczny to duża oszczędność czasu i pieniędzy. Z autopsji wiem. że gdy sam przygotowywałem posiłki, moje odchudzanie kosztowało znacznie drożej niż dieta pudełkowa. Jeżeli zainteresowała Was taka forma odżywiania, nie musicie odrazu zamawiać pakietu miesięcznego. Spróbujcie wybranej diety np. przez tydzień. 

Na koniec jeszcze najważniejsze pytanie, które często zadajecie - jak smakują takie posiłki? Dietetyczne jedzenie nie będzie w smaku jak hamburgery z McDonalda. Każdy z nas lubi też co innego. Dla mnie ważne jest, że potrawy są przyrządzane są ze świeżych produktów i mi smakują. 

Więcej szczegółowych informacji na temat dostępnych diet i ich kosztów znajdziecie na stronie internetowej www.smaktywni.pl.